Artystyczne derby w ośrodku

Od 4 do 30 listopada w Ośrodku Kultury w Będzinie w ramach cyklu „Obrazy mistrzów”, prezentowana będzie wystawa pt. „I Dąbrowskie Derby Artystyczne”.

W roku 2016 Stowarzyszenie w ramach obchodów jubileuszu 100 – lecia nadania Dąbrowie Górniczej praw miejskich podjęło się organizacji I Dąbrowskich Derbów Artystycznych 2016. – Derby poświęcone artystycznemu ujęciu Dąbrowy, w tym ze szczególnym uwzględnieniem Pałacu Kultury Zagłębia, to zarazem impreza szeroko promująca to miasto. Jej wartość przejawiająca się w bogactwie form wyrazu prezentowanych przez uczestników, konsekwentnie wykazuje, iż Dąbrowa Górnicza i jej miasta partnerskie to źródła wielu talentów. – mówią organizatorzy.

Do udziału w tym przedsięwzięciu zaproszono artystów z różnych dziedzin. Program zainaugurowany został w maju 2016r., trzydniowym plenerem w Pałacu Kultury Zagłębia. Od października do grudnia 2016r. dzieła eksponowane będą w różnych instytucjach kulturalnych na terenie Zagłębia. Również w Galerii Ośrodka Kultury w Będzinie.

tekst: K.Maciejewska

plakat_derby_small