Zapraszamy na Będzińską Majówkę!

Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza wszystkich mieszkańców do świetnej zabawy podczas długiego majowego weekendu.

Zaczynamy już w sobotę 29 kwietnia. O godzinie 12.00 odbędzie się Game of skatepark.

W czasach coraz doskonalszych gier komputerowych i rozbudowanej rzeczywistości wirtualnej, warto czasem się zatrzymać, zrobić kilkanaście kroków wstecz i sięgnąć do przeszłości. Postanowiliśmy przypomnieć dzieciom ulubioną grę ich ojców i dziadków – grę w kapsle. Zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w Capsle Cup! Rozpoczęcie imprezy o godz. 14.00 na chodniku przy dyskobolu (ul. Sportowa 4.)
Zapisy i informacje: Dział Promocji i Organizacji Imprez OSiR, tel. 32 267 30 07 wew. 31.

O godzinie 15.00 rozpocznie się wielkie grillowanie na wzgórzu zamkowym.

W niedzielę 30 kwietnia o godzinie 12.00 wszystkich rowerzystów zapraszamy na zawody pumptrack.

Całe rodziny zachęcamy do wzięcia udziału w grze terenowej o puchar Prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego pt. „Będzińscy tropiciele przygód. Na szlaku tajemnic Unii Europejskiej”. Start w poniedziałek 1 maja o godzinie 11.00 w lasku grodzieckim.

Uczestnicy wcielą się w role tropicieli, którzy wyruszą w podróż pełną przygód. Punkty zdobywać będą poprzez odszukiwanie baz zgodnie z mapą oraz wykonywanie zadań specjalnych.

Będzie to znakomita zabawa dla całej rodziny, która pozwoli na poznanie naszego miasta zupełnie z innej strony!

Po wielkim finale zapraszamy najmłodszych do wzięcia udziału w BIEGU MALUCHA. Dla wszystkich przewidziano miłe niespodzianki!

We wtorek 2 maja również bawimy się na sportowo.

O godzinie 9.00 na boiskach OSiR rozegrany zostanie turniej siatkówki plażowej, a już o 17.00 rozpocznie się nocny megamaraton zumba dance, podczas którego podejmiemy próbę ustanowienia rekordu Polski na najdłuższy trening zumby!

Na zakończenie, w środę 3 maja, ulicami naszego miasta przejedzie jubileuszowa X Zagłębiowska Masa Krytyczna. Rowerzyści ruszą spod Dworca Głównego w Sosnowcu o godzinie 15.00. Trasa liczy około 17 kilometrów i biegnie przez centrum Sosnowca, dzielnicę Zagórze, Dąbrowę Górniczą i Będzin do Czeladzi, gdzie na rynku zaplanowana jest meta. Na uczestników będzie czekać ciepły posiłek i losowanie dziesięciu rowerów.

Majówka 2017 www