Cykliczna wystawa w ośrodku

Do 31 maja w galerii Ośrodku Kultury w Będzinie można oglądać wystawę prac malarskich członków Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia.

Jest to jedna z cyklicznych wystaw prac naszych członków i osób uczęszczających do pracowni malarstwa sztalugowego Ośrodka Kultury w Będzinie. Prezentujemy na niej prace wykonane w naszych ulubionych technikach. – informuje Mirosława Dudek, prezes SPKZ.Zapraszamy wszystkich chętnych do malowania z nami w pracowni malarstwa sztalugowego ośrodku. Spotykamy się w soboty od godziny 9.00 do 13.00. Nowym uczestnikom warsztatów oferujemy pomoc. – dodaje pani Mirosława.

Autorami prezentowanych prac są: Mirosława Dudek, Halina Moryś, Teresa Nalepa, Beata Pyżycka, Oksana Kwietniewska, Wiesław Długosz, Witold Drytkiewicz, Edward Trzaskalski, Zbigniew Krasoń, Marek Machniak.

Stowarzyszenie istnieje od 2011 roku i zajmuje się organizowaniem wielu przedsięwzięć kulturalnych, m.in. Pleneru Malarskiego „Będzińskie Pejzaże”. Jest też współorganizatorem konkursu „Pejzaże osobliwe”. Jego członkowie biorą również udział w wielu wystawach i konkursach nie tylko w Będzinie. – Głównym celem członków naszego stowarzyszenia jest prezentowanie i promowanie twórczości kulturalnej Zagłębia w naszym regionie jak i poza jego obszarem. W tym celu organizujemy plenery, wystawy i konkursy malarskie. Taka działalność to nie tylko aktywizacja członków stowarzyszenia i doskonalenie ich umiejętności. Ważnym aspektem takich działań jest szerzenie wrażliwości estetycznych i zainteresowania sztuką w szerszych kręgach społeczeństwa. – informuje Mirosława Dudek.

Wystawa w ośrodku potrwa do 31 maja. Wstęp wolny.

Katarzyna Maciejewska

wystawa STKZ