Dni Będzina 2017

Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza wszystkich mieszkańców miasta na dwa dni wspaniałej zabawy w parku na Dolnej Syberce. Tegoroczne Dni Będzina odbędą się 10 i 11 czerwca.

Czerwcowy weekend zapowiada się naprawdę atrakcyjnie. Podczas obchodów będzie można podziwiać pokazy sztucznych ogni, wziąć udział w licznych konkursach, kiermaszach oraz spędzić czas przy stoiskach promocyjnych i punktach gastronomicznych. Różnorodne brzmienia umilą czas nawet najbardziej wymagającym fanom, z których każdy znajdzie coś dla siebie.

Atrakcje przedstawiają się następująco:

 • Bitwa Graffiti – odbędzie się 10 czerwca o godzinie 9:30, na terenie Ulicznej Galerii Sztuki. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Dj FEEL-X, a na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody finansowe. Więcej szczegółów tutaj.
 • Międzynarodowy Festiwal Pirotechniczny Magic Fireshow – podczas dwóch dni w pokazach będą brały udział drużyny z Polski, Litwy oraz Czech, które zaprezentują się w godzinach 22:00 i 22:20.
  10 czerwca zobaczymy grupę ARTUS z Polski oraz SALIUTAS z Litwy, natomiast 11 czerwca podziwiać będzie można grupę TARRA z Czech oraz pokaz specjalny firmy SUREX z Polski.
 • Rowerowa Gra Miejska – odbędzie się 11 czerwca o godzinie 14:00. Zadaniem uczestników będzie poruszanie się na rowerach pomiędzy punktami oznaczonymi na mapie Będzina i rozwiązanie określonych zadań oraz zebranie dowodów na karcie gry, które poświadczą o obecności uczestnika w danym punkcie.
  Więcej informacji w OSiR Będzin pod numerem telefonu: 505 533 414.
 • Turnieje (dodatkowe informacje i zapisy: tel. 32 267 30 07, wew.31)
  • 9.06.2017
   • Nocny Turniej Piłki Nożnej (godzina 18:00, boiska OSIR)
   • Turniej Trio Basket (godzina 18:00, boiska SP nr 11, Będzin)
  • 10.06.2017
    • Turniej Interpromex-MPWiK-MZBM oraz piknik rodzinny (godzina 10:00, sztuczne boiska OSiR)
    • Turniej Tenisa Ziemnego dla dzieci (godzina 15:00, korty tenisowe OSiR)
    • Turniej Siatkówki Plażowej (godzina 9:30, boiska do plażówki OSiR)
  • 11.06.2017
    • Turniej Oldboye (godzina 10:00, boiska sztuczne OSiR)
    • Rowerowa Gra miejska (godzina 14:00, start: okolice stadionu)

Tegoroczne brzmienia Dni Będzina

Pierwszego dnia na będzińskiej scenie wystąpi formacja prezentująca muzykę w stylistyce typowo rockowo-bluesowej – zespół Rockomotive. Brzmienia przebojowego rocka nawiązującego do tradycji lat 60-tych oraz gitarowej muzyki angielskiej z lat 90-tych przedstawi zespół Big Day. Kolejno na scenie pojawi się Michał Szpak – polski piosenkarz, który nie daje się zaszufladkować. Popularność zdobył, zajmując II miejsce w telewizyjnym talent show X-Factor. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród muzycznych oraz zdobywcą finalnie 8. miejsca w Konkursie Piosenki Eurowizji w Sztokholmie. Na koniec muzycznej podróży pojawi się polski poprockowy zespół Kombii utworzony w 2003 roku, na czele którego stoi wszystkim znany Grzegorz Skawiński.

Drugi dzień na tegorocznej scenie zapowiada się równie interesująco. Muzycznych wrażeń dostarczy wszystkim mieszkańcom kapela grająca śląską muzykę z jej pierwotną, folkową energią – zespół Krzikopa. Następnie wystąpi Agata Sobocińska – polska piosenkarka, autorka tekstów, wykonująca szeroko pojętą muzykę pop, a także wokalistka zespołu The Last Ride. Członkowie popularnego zespołu LemON pochodząc z różnych muzycznych środowisk od jazzu przez garażowego rocka, po hip hop i r’n’b stworzyli unikalne brzmienie, które zaprezentują podczas kolejnego występu. Finał będzie należeć do zespołu Wilki, który powstał z inicjatywy frontmana zespołu Roberta Gawlińskiego, a rok 2017 jest dla zespołu szczególny, ponieważ grupa obchodzi 25-lecie istnienia.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy!

www-plakat2017

3 autobusy w dniach 10 i 11 czerwca 2017 r. odjadą z przystanku Będzin Stadion o godzinie 22:40 trasami:

 • autobus 1 trasą linii 24 – przystanek końcowy Wojkowice Park (linia odjedzie z przystanku po stronie Stadionu),
 • autobus 2 trasą linii 27 – przystanek końcowy Gołonóg Osiedle Kasprzaka (linia odjedzie z przystanku po stronie Biblioteki Miejskiej),
 • autobus 3 z przystanku Będzin Stadion przejedzie ulicami: Małobądzką, Orlą (Sosnowiec), następnie zjazd z Estakady pod Dworzec PKP w Sosnowcu i dalej trasą linii 106 do przystanku Zagórze Zajezdnia (linia odjedzie z przystanku po stronie Stadionu).

Na wyświetlaczach przednich autobusów będzie wyświetlona informacja „DNI BĘDZINA”.

Patronat medialny:

logo radia Eska

Partner:

logo Tauron

Sponsor generalny:

logo WSB

Sponsorzy:

logo arcese   logo black red white   logo Banku Zachodniego   logo cyber groty   logo elektrociepłowni   logo Geisha   logo interpromex   logo pizzerii   logo MPWiK   logo PKO BP    logo SFA   logo slet   logo smokoland   logo banku społdzielczego    logo wsps   logo humanitas