Laureatki konkursu w ambasadzie chińskiej…

W gronie laureatów konkursu plastycznego „Barwy smoka”, którzy przyjechali po odbiór nagród do Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie, znalazły się dziewczynki uczęszczające do pracowni plastycznej Ośrodka Kultury w Będzinie: Milena Mader i Milena Kocjan.

Milena Mader i Milena Kocjan uczęszczają do pracowni plastycznej Ośrodka Kultury w Będzinie gdzie pod kierunkiem Beaty Fonik uczą się rysować i malować. Ich prace zostały nagrodzone w kategorii pięcio- i sześciolatków. Drugie miejsce przyznane zostało pracy Mileny Mader, a trzecie – pracy Mileny Kocjan. Na zaproszenie Małżonki Ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie Pani Xia Jihui, młode artystki – z innymi laureatami i wyróżnionymi, opiekunami i rodzicami – przybyły do siedziby ambasady. Zaaranżowana w ogrodach największej placówki dyplomatycznej w Warszawie wystawa pokonkursowa stanowiła piękne tło dla uroczystości.

Konkurs ten był imprezą towarzyszącą ekspozycji „Za Wielkim Chińskim Murem”, która zorganizowana została w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu Oddział Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu we współpracy z Ambasadą CHRL i pod jej patronatem. O nagrody i wyróżnienia rywalizowało ze sobą 332 uczestników w pięciu kategoriach wiekowych, reprezentujących kilkadziesiąt szkół i instytucji z całej Polski.

Gratulujemy Laureatkom – uczestniczkom zajęć plastycznych Ośrodka Kultury w Będzinie!

Katarzyna Maciejewska

LaureatSmokMale