Magiczna Noc Świętojańska

Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza na pełną magii Noc Świętojańską, która odbędzie się 24 czerwca w godzinach 20.00 – 22.30 w parku na wzgórzu zamkowym.

Program artystyczny tegorocznej nocy zapowiada się bardzo interesująco za sprawą pokazów, spektakli oraz zjawiskowego teatru ognia. Jest to bowiem zaczarowana noc, obchodzona dawniej wśród Słowian jako święto ognia i wody. Letni klimat zapewnią leżaki, które pozwolą zrelaksować się i w skupieniu obejrzeć przygotowane przestawienia.

Spotkanie z prawdziwą sztuką czarów zacznie się o godzinie 20:00, kiedy magik Markus zaprezentuje swoje umiejętności i przeniesie widzów w świat iluzji dzięki pokazowi pt. „Comedy Magic Show”.

Kulturalnych wrażeń dostarczy mieszkańcom warszawski teatr, który o godzinie 20.50 wystąpi w swoim widowisku plenerowym pt. „Wyjowisko”. Spektakl reżyserowany przez Stanisława Dembskiego przeniesie widzów w sielską atmosferę krainy zabawy i miłosnych uniesień. Dopełnieniem spektaklu będą klasyczne pieśni Moniuszki i Chopina, komediowy klimat, wyjątkowe kostiumy oraz muzyka grana na żywo. Teatr Pijana Sypialnia to największy niezależny teatr w Polsce, założony przez aktorów, tancerzy, muzyków i wokalistów.

Scena o godzinie 22:00 należeć będzie do Teatru Avatar, który przedstawi spektakl taneczny pt. „Z mroku”. To refleksyjna opowieść o symbolicznym pragnieniu poznania, dążenia i podejmowaniu ryzyka, ujęta w lirykę tańca współczesnego, zapisana ruchem ludzkiego ciała.

Gdzieś w świecie, z pieszczotliwie otulającego, chroniącego mroku wyłaniają się istoty pchnięte ku nieznanemu. Łapiąc pierwsze tchnienia tajemniczości badają kuszącą obcość. To z lękiem, to z odwagą, niby roztropnie, a nierozważnie…, a co dalej dowiecie się na miejscu.

Godzina 22.10 to czas dla Grupy Labareda. Ich taneczne widowisko z ogniem w roli głównej oczaruje publiczność perfekcyjnym dopasowaniem efektownych układów choreograficznych do muzyki, balansowaniem między teatrem a tańcem, a także umiejętnościami akrobatycznymi oraz kuglarskimi. Ulotne piękno wirującego ognia pod osłoną tej magicznej nocy pozostanie na długo w pamięci mieszkańców Będzina.

plakat www