Wystawa pt. „Wokół Nas”

W ramach cyklu „Obrazy Mistrzów” od 7 do 30 września w Galerii Ośrodka Kultury w Będzinie prezentowana będzie wystawa pt. „Wokół Nas”. Autorami prac są członkowie Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia i uczestnicy zajęć pracowni malarstwa sztalugowego ośrodka.

Osoby uczęszczające do pracowni malarstwa sztalugowego Ośrodka Kultury w Będzinie założyły Stowarzyszenie Promocji Kultury Zagłębia. Od tego czasu organizują m.in. Plener Malarski „Będzińskie Pejzaże” i są współorganizatorem konkursu „Pejzaże osobliwe”. Sami też biorą udział w wielu wystawach. – Głównym celem członków naszego stowarzyszenia jest prezentowanie i promowanie twórczości kulturalnej Zagłębia w naszym regionie jak i poza jego obszarem. W tym celu organizujemy plenery, wystawy i konkursy malarskie. Taka działalność to nie tylko aktywizacja członków stowarzyszenia i doskonalenie ich umiejętności. Ważnym aspektem takich działań jest szerzenie wrażliwości estetycznych i zainteresowania sztuką w szerszych kręgach społeczeństwa. – informuje Mirosława Dudek, prezes SPKZ.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Czynna jest od poniedziałku do piątku (8.00-20.00) i w soboty (9.00-15.00). Zapraszamy!

Katarzyna Maciejewska

wystawapiccolo WN