Protokół z obrad jury X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ANIOŁ XXI wieku”

Protokół z obrad jury X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ANIOŁ XXI wieku”

z dnia 23 stycznia 2018 r.

komisja w składzie:

  1. Anna Pałys-Zatorska – artysta plastyk ceramik, Przewodnicząca Komisji
  2. Dominika Łabacz – grafik Urzędu Miejskiego w Będzinie
  3. Ewa Trefon-Rycąbel – artysta plastyk

spośród nadesłanych prac wybrała :

 

w kategorii przedszkola

prace malarskie:

  • I miejsce – Jakub Jagieluk lat 5

(Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie)

  • I miejsce – Nadia Wujtak lat 5

(Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie)

  • II miejsce – Ewa Mikołajewska lat 5

(Fundacja Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże” ze Szczecina)

  • III miejsce – Lena Bobrowska lat 6

(Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Serafitek pw. Dzieciątka Jezus w

Nowym Targu)

  • Wyróżnienie – Małgorzata Rudnicka lat 6

( Pracownia Plastyczna GIR-a MDK w Rybniku)

  • Wyróżnienie – Aleksandra Giel lat 6

( MDK nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach)

  • Wyróżnienie – Martyna Kobiela lat 6

( MDK nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach)

rzeźba:

  • I miejsce – Leon Jeż lat 6

( Przedszkole Samorządowe nr 9 z Krakowa)

  • II miejsce – Hanna Chrobak lat 6

(Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” z Zakopanego)

 

w kategorii klasy I – III

prace malarskie:

  • I miejsce – Oliwia Słabosz lat 9

( MDK im. dr Henryka Jordana w Siemianowicach Śl.)

  • II miejsce – Paulina Kos lat 8

( MDK im. dr Henryka Jordana w Siemianowicach Śl.)

  • III miejsce – Justyna Tomaszewicz lat 7

( Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie)

  • wyróżnienie – Barbara Baszak lat 7

(Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie)

  • wyróżnienie – Hanna Cieślak lat 6

( Szkoła Podstawowa nr 3, Świetlica Szkolna w Pabianicach )

  • wyróżnienie – Julia Pyś lat 7

( Sp nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi z Lubina)

rzeźba:

  • I miejsce – Justyna Rysula lat 7

( Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” z Zakopanego)

  • II miejsce – Filip Lorenc lat 8

( Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” z Zakopanego)

  • III miejsce – Gabriela Bujacz lat 9

(Szkoła Podstawowa nr 164 z Kraków)

 

w kategorii klasy IV – VI

prace malarskie:

  • I miejsce – Dominika Prządka lat 11

(MDK w Lublińcu)

  • II miejsce – Wiktoria Tomczyk lat 12

(MDK Pracownia Plastyczna „CREATIO” w Rybniku)

  • III miejsce – Kinga Nowacka lat 10

(Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie)

  • wyróżnienie – Konstancja Nawrocka lat 12

(MDK w Rybniku)

  • wyróżnienie – Amelia Węgrzyn lat 10

(MDK nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach)

  • wyróżnienie – Kamila Hibner lat 12

(Zespół Szkół im. Św. Edyty Stein KSW w Lublińcu)

rzeźba:

  • I miejsce – Oliwia Frączek lat 11

(Gminny Ośrodek Kultury im. J. Gniatkowskiego w Poraju)

  • II miejsce – Zuzanna Stężała lat 10

(Zespół Szkół im. Św. Edyty Stein KSW w Lublińcu)

  • wyróżnienie – Maciej Kaczmarek lat 10

(Sp nr 48 im. gen. J. Hallera w Gdańsku)

  • wyróżnienie – Stanisław Rogalski lat 9

(Sp nr 48 im. gen. J. Hallera w Gdańsku)

  • wyróżnienie – Gabriel Jankowski lat 12

(Zespół Szkolno-Przedszkolny dla dzieci niesłyszących i słabo słyszących w

Katowicach)

 

w kategorii GIMNAZJUM

prace malarskie:

  • I miejsce – Ewa Król lat 14

( Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju)

  • II miejsce – Anna Dorobis lat 14

(MDK Pracownia Plastyczna „CREATIO” w Rybniku )

  • III miejsce – Dawid Brzeziński lat 14

( MDK w Rybniku)

  • wyróżnienie – Szymon Adamski, klasa VII

(Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie)

  • wyróżnienie – Maja Dąbek lat 15

(SCS – Zamek Sielecki w Sosnowcu)

rzeźba:

  • Nagroda – Emilia Kowal lat 14

( Gminny Ośrodek Kultury im. J. Gniatkowskiego w Poraju)

 

w kategorii SZKOŁY SPECJALNE

prace malarskie:

  • I miejsce – Oliwia Borda, klasa III SP

(Szkoła Podstawowa Specjalna nr 30 im. Stefanii Sempołowskiej w Sosnowcu)

  • II miejsce – Patryk Wdowiak lat 16

(Sp nr 41 Specjalna w Zabrzu)

  • wyróżnienie – Sylwester Kubik lat 18

(Sp nr 41 Specjalna w Zabrzu)

  • wyróżnienie – Mateusz Strużyk lat 11

(Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Konrada Mańki w Lublińcu)

rzeźba:

  • Wyróżnienie – Karolina Myrta lat 17

( I Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w

Będzinie)

 

w kategorii SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

prace malarskie:

  • I miejsce – Anna Bober lat 17

(MDK Pracownia Plastyczna „CREATIO” w Rybniku)

  • II miejsce – Wiktoria Sabat lat 16

(MDK Pracownia Plastyczna „CREATIO” w Rybniku)

  • III miejsce – Hanna Wróblewska lat 16

(MDK Pracownia Plastyczna „CREATIO” w Rybniku)

  • III miejsce – Helena Duda lat 16

(MDK Pracownia Plastyczna „CREATIO” w Rybniku)

na stronę

Na konkurs wpłynęło ok. 1000 prac i 200 rzeźb z terenu:

Będzin, Katowice, Lubliniec, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Lubin, Biłgoraj, Tychy, Kraków, Suwałki, Gdańsk, Mikołów, Rzeszów, Poznań, Zakopane, Poraj, Wrocław.

do pobrania doc. –  Anioł 2018 – protokół