Taniec irlandzki dla każdego

Nowy rok to idealna pora na znalezienie nowej pasji. Taniec irlandzki jest świetną opcją, zwłaszcza jeśli na liście Waszych postanowień noworocznych jest coś o uprawianiu sportów czy aktywności fizycznej. Dzięki nauce tańca irlandzkiego będziecie mogli zaimponować rodzinie i znajomym ciekawymi krokami oraz poznacie choreografie grupowe, gwarantujące świetną zabawę na celtyckich imprezach.

Ale to nie wszystko! Polepszycie także swoją kondycję i równowagę, wzmocnicie pewne partie mięśni i nabierzecie lekkości. Jedyne, czego potrzebujecie, to dwie sprawne nogi i odrobina motywacji. Na zajęcia z tańca irlandzkiego zapraszamy Was w każdy wtorek o godzinie 18:00. Naukę podzieliliśmy na dwa bloki: tańca miękkiego (soft) oraz stepu, naprzemiennie, co dwa tygodnie każde. W nowym roku startujemy 8 stycznia warsztatami z softu, a rozpiskę na cały miesiąc wprzód znajdziecie na stronie internetowej (www.galway.art.pl/warsztaty). Można uczęszczać na jeden wybrany blok zajęć lub na obydwa (serdecznie zachęcamy do tej drugiej opcji, która pozwoli na bardziej optymalny rozwój taneczny).

Soft to taniec tańczony w butach miękkich (u kobiet są to baletki, u mężczyzn reelówki). Na naszych warsztatach z softu uczestnicy poznają podstawowe oraz nieco trudniejsze kroki i uczą się wykorzystywać je w choreografiach solowych oraz grupowych. Wykonują też ćwiczenia techniczne, które pomogą utrzymać odpowiednią postawę ciała w tańcu (i na co dzień!) oraz uczynią taniec ładniejszym i bardziej poprawnym. Step to taniec w butach twardych (tu obuwie dla kobiet i mężczyzn obowiązuje takie samo). Na warsztatach uczymy techniki, rytmiki, kroków i prostych choreografii. Buty do stepu nie są wymagane do rozpoczęcia nauki, ułatwiają one natomiast poprawne opanowanie uderzeń oraz poszerzają nieco zakres możliwych do wykonania kroków. Na nasze warsztaty zapraszamy wszystkich chętnych w wieku od 12 lat. Nie obowiązuje górna granica wieku, gdyż na taniec irlandzki nigdy nie jest za późno. Ze wszystkimi pytaniami czy wątpliwościami zachęcamy do kontaktu mailowego ( galway@galway.art.pl ), telefonicznego (+48 507-79-84-84) lub przez naszego Facebooka ( https://www.facebook.com/galway.dance ). Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej www.galway.art.pl/warsztaty.