Zakończenie lata !

W ostatni wakacyjny weekend prezydent Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza wszystkich mieszkańców do parku Syberka na „Zakończenie lata”. Imprezę rozpoczniemy w sobotę 31 sierpnia o godz. 13.00. Zapraszamy wszystkie dzieci na zabawę z Clown Circus Show Ruphert i Rico, będą też dmuchane atrakcje oraz malowanie twarzy i inne niespodzianki.

Od 18.00 zapraszamy na hip-hopowe zakończenie lata. Będzie to niepowtarzalne wydarzenie muzyczne dla miłośników hip-hopu! Takiej imprezy nie można przegapić! Wystąpią: Franca, Banita, Bob One x Bas Tajpan oraz Grubson.

Przejście podziemne na stadionie stanie się prawdziwą galerią sztuki za sprawą Graffiti Art Festiwal, który startuje 31 sierpnia 2019 r, o godzinie 9.00. Festiwal ten to wydarzenie, które nie tylko zaprezentuje talenty młodych artystów, ale również ubarwi krajobraz uliczny naszego miasta.

Niedziela 1 września to kolejna odsłona Będzińskiej Biesiady Smaków.

Rozpoczniemy o godz. 15.00 pokazem baniek mydlanych. Po czym dzieci będą mogły bawić się w bańkowej krainie aż do godziny 19.00. Pobijemy również kolejny rekord kulinarny. Każdy będzie mógł skosztować placka ziemniaczanego z gulaszem. Następnie zaprezentują się nam lokalne zespoły folklorystyczne: Zespół Ziemi Będzińskiej i Grodźczanie;
O 17.30 Kolorowe Gitary rozbawią publiczność wykonując przeboje Czerwonych Gitar;
O 18.30 wystartuje Biesiada Śląska, podczas której wspaniałą zabawę zagwarantują: Kabaret Masztalscy, Mona Lisa i Grzegorz Stasiak.
Fenomenem Masztalskich jest fakt, iż podczas ich wystąpień „pękają” ze śmiechu osoby zupełnie różniące się od siebie statusem społecznym, wiekiem czy wykształceniem.

Mona Lisa w swoim repertuarze ma utwory utrzymane w różnorodnej stylistyce – od muzyki typowo tanecznej, poprzez muzykę pop, piękne romantyczne ballady, aż po elementy muzyki latino czy reggae. Do największych przebojów artystki należą m.in.: Mała Lady, Klucz do gwiazd, Jamajka, Do Aten chcę pojechać, Kochaj tylko mnie, Buzi, buzi daj, Las Vegas czy Rendez-vous.

Aktor i kabareciarz Grzegorz Stasiak sympatię wśród wiernych fanów zdobył dzięki swojemu niepowtarzalnemu poczuciu humoru, spontaniczności, szczerości, bezpośredniości oraz pielęgnowaniu i zamiłowaniu do śląskiej gwary. Jest to jeden z nielicznych artystów scenicznych, który z uporem i uwielbieniem na co dzień i na scenie posługuje się językiem śląskim. [za: http://www.bedzin.pl]