Wystawa „Zamek Rabsztyn – przyroda i historia”

Wystawa prac będących efektem VII Pleneru Artystycznego „Zamek Rabsztyn – przyroda i historia”, jaki odbywał się w czerwcu br., rozpocznie się w Ośrodku Kultury w Będzinie 7 stycznia i potrwa do końca miesiąca.

Uczestnicy zajęć plastycznych z pracowni malarstwa sztalugowego Ośrodka Kultury w Będzinie wraz z instruktorką artystką plastyk Dorotą Korus uczestniczyli 24 października w olkuskim Domu Kultury w wernisażu wystawy prac będących efektem VII Pleneru Artystycznego „Zamek Rabsztyn – przyroda i historia”. Organizatorem pleneru było Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn”. Uczestnicy zajęć z będzińskiej placówki nawiązali wówczas współpracę z olkuską placówką, która przekazała prace z wystawy do zaprezentowania w będzińskim ośrodku. Na wystawie będzie można obejrzeć ponad 60 prac, zarówno obrazów, rysunków, jak i fotografii powstałych podczas pleneru. Autorami barwnych i ciekawych prac są m.in.: podopieczni sekcji plastycznych oraz dorośli artyści, w tym studenci uniwersytetów trzeciego wieku z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Ogniska Artystycznego „Żaczek” w Olkuszu, a także ośrodków kultury w Będzinie, Bukownie, Kluczach, Trzebini i Zawierciu.

Wystawa w Będzinie prezentowana będzie na pierwszym piętrze ośrodka kultury (ul. Małachowskiego 43) od poniedziałku do piątku (8.00-19.00.) i w soboty (9.00-15.00). Zapraszamy!

Katarzyna Maciejewska