Ośrodek Kultury w Będzinie

O nas

O NAS 

Ośrodek Kultury w Będzinie z siedzibą przy ulicy Małachowskiego 43 został powołany 29 kwietnia 1991 roku uchwałą XII/69/1991 Rady Miejskiej w Będzinie na miejsce zlikwidowanego Miejskiego Domu Kultury przy ul. Bursztynowej 11. Od 1 kwietnia 2005 r. Ośrodek ma również filię w Grodźcu, przy ulicy Słowackiego 2. Realizuje on cele statutowe, oferując wiele imprez kulturalnych i rozrywkowych oraz zajęć stałych, adresowanych do mieszkańców Będzina i okolicznych gmin. Oferta naszej instytucji skierowana jest do wszystkich grup społecznych i wiekowych.

Ośrodek jest organizatorem i współorganizatorem wielu imprez o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Wydarzenia organizowane przez placówkę odbywają się m.in.: w siedzibie instytucji w Będzinie, w grodzieckiej filii, w Kinie „Nowość”, a także w plenerze, przeważnie w Parku Syberka i w różnych dzielnicach miasta.

Nasza oferta obejmuje stałe i cykliczne przedsięwzięcia, w tym między innymi: Będziński Klub Filmowy, konkursy plastyczne (Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pejzaże Osobliwe” im. prof. Jana Świderskiego, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ANIOŁ XXI wieku).

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą ośrodka oraz do kontaktu drogą mailową i telefoniczną.